Powtorka programu - Poranek w Nowinkach

Wystartował serwis aukcyjny Politechniki Krakowskiej

Politechnika Krakowska jest drugą uczelnią w Polsce po Politechnice Białostockiej, która uruchomiła internetowy serwis aukcyjny. Umożliwia on sprzedaż zbędnych, używanych oraz uszkodzonych składników majątkowych uczelni.

Serwis aukcyjny PK jest dostępny pod adresem www.zsd.pk.edu.pl. Jego działanie opiera się na nowym schemacie likwidacyjnym składników majątkowych uczelni, a więc: zagospodarowaniu, sprzedaży, darowiźnie (ZSD). W pierwszym etapie składniki będą mogły zostać bezpłatnie przejęte przez inne jednostki uczelni. Jeżeli przez dwa tygodnie nie zostaną zagospodarowane, wówczas przejdą do sekcji Sprzedaż. Proces sprzedaży będzie odbywał się na zasadach licytacji, podobnie jak w innych internetowych systemach aukcyjnych. W przypadku braku zainteresowania kupnem, składniki majątkowe mogą zostać przekazane w formie darowizny na rzecz ściśle określonych podmiotów prawnych.

Obsługą systemu ZSD na Politechnice Krakowskiej zajmuje się Dział Inwentaryzacji i Gospodarki Majątkowej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z kanclerzem PK mgr. inż. Leszkiem Bednarzem.