Conor Maynard - 01 Conor Maynard - Are You Crazy (Radio Edit)

Poprowadź symulator tramwaju!

Już w najbliższy piątek 21 września Instytut Pojazdów Szynowych Politechniki Krakowskiej po raz kolejny udostępni swój symulator tramwaju NGT6.

Pierwszy w Polsce symulator tramwaju NGT6 powstał w Instytucie Pojazdów Szynowych Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. W skład symulatora wchodzi kabina tramwajowa (wykonana od podstaw na wzór oryginalnej) oraz układ projekcji scenerii jazdy.

Zajęcia odbędą się w najbliższy piątek na terenie kampusu Wydziału Mechanicznego PK przy al. Jana Pawła II 37 (budynek J, sala J29), w godz. 14.00-17.00. Uczestnicy będą mogli wczuć się w rolę motorniczego i zmierzyć z sytuacjami, które zdarzają się w czasie prowadzenia tramwaju, np. wtargnięcie pieszego na jezdnię, śliskie tory czy awaria pojazdu. Pojazdem będzie można pokierować ze względu na warsztaty „Tramwaj porusza miasto”, zorganizowane ze względu na Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

Na co dzień z symulatora korzystają studenci Politechniki Krakowskiej podczas zajęć dydaktycznych.