Michal Lebiest - Nocne Rendez Vous

Politechnika Krakowska i firma SAFEGE S.A.S podpisały porozumienie o współpracy

Wspólne projekty rozwojowe, a także praktyki i staże dla studentów. Politechnika Krakowska i firma SAFEGE S.A.S – należąca do francuskiego koncernu SUEZ zajmującego się doradztwem inwestycyjnym w sektorze inżynierii budowlanej i środowiska – zawarły umowę o współpracy.

Podpisana współpraca zakłada m.in. wykonywanie przez Politechnikę Krakowską usług badawczych zleconych przez firmę SAFEGE S.A.S, realizację wspólnych projektów badawczo-rozwojowych, transfer technologii i współorganizację konferencji naukowych. Korzyść ze współpracy odniosą także studenci Politechniki Krakowskiej. Da ona bowiem studentom i absolwentom uczelni możliwość odbywania studenckich praktyk zawodowych oraz absolwenckich praktyk i staży zawodowych w SAFEGE.

Porozumienie o współpracy podpisali: Kamila Kurowska-Gawryś, Dyrektor Generalna SAFEGE S.A.S. Oddział w Polsce oraz prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej. W spotkaniu z ramienia uczelni uczestniczyli także: prof. dr hab. inż. Dariusz Bogdał, prorektor ds. nauki oraz dr inż. Jacek Kasz, Dyrektor Centrum Transferu Technologii PK. Firmę SAFEGE S.A.S reprezentował także Bartosz Klimczak, Dyrektor ds. Rozwoju.

Dyrektor Kamila Kurowska-Gawryś wyraziła zadowolenie z możliwości nawiązania współpracy z Politechniką Krakowską i zapowiedziała, że firma niezwłocznie będzie dążyć do wdrażania kwestii związanych zarówno z praktykami, stażami, jak i wspólnymi projektami rozwojowymi. Z kolei dyrektor Bartosz Klimczak podkreślał rolę ekspertów z Politechniki Krakowskiej, którzy swoją wiedzą będą mogli wesprzeć firmę m.in. w działalności konsultingowej.

Politechnika Krakowska zapewnia ze swej strony nie tylko wiedzę i doświadczenie naukowców. Profesor Andrzej Szarata, rektor Politechniki Krakowskiej zwrócił także uwagę na korzyści, jakie daje bogata baza laboratoryjna uczelni m.in. Laboratorium Inżynierii Wiatrowej oraz – powstające w ramach projektu Narodowej Sieci Metrologii Współrzędnościowej (NSMET) – Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych.

Więcej na temat tej współpracy można posłuchać w rozmowie.dostępnej na naszej stronie.