Powtorka programu - Poranek w Nowinkach

Jubileusz profesora Flagi

W czwartek 24 stycznia w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym "Działownia" przy ul. Warszawskiej 24 odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 80. urodzin i 50-lecia odnowienia doktoratu prof. dr. hab. inż. Kazimierza Flagi.

Profesor Kazimierz Flaga jest wybitnym specjalistą w dziedzinie konstrukcji betonowych, materiałów budowlanych oraz budowy mostów i tuneli. W latach 1996-1999 i 1999-2002 pełnił funkcję rektora Politechniki Krakowskiej. Prof. Kazimierz Flaga jest autorem lub współautorem 385 prac naukowych, w tym 19 monografii, 210 studiów i rozpraw oraz 141 artykułów naukowych. Wypromował 10 doktorów nauk technicznych; zainspirował 9 prac habilitacyjnych i zrrecenzował 60 prac doktorskich.

Prof. Kazimierz Flaga zainicjował na Politechnice Krakowskiej naukowo-techniczne wyprawy mostowe (europejskie i światowe), w których udział biorą naukowcy, projektanci i wykonawcy mostów, a także studenci. Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć z wyprawy roku 2018.

Więcej o prof. Fladze przeczytacie na stronie pk.edu.pl.