The Cars - Sad Song

Absolwenci PK na rynku pracy

Według najnowszego badania Biura Karier Politechniki Krakowskiej 93,4 % absolwentów PK z rocznika 2017 znalazło pracę do pół roku po ukończeniu toku studiów magisterskich. Większość znalazła pracę jeszcze przed obroną dyplomu.

Badanie losów oraz opinii absolwentów i studentów na temat kształcenia na PK ma na celu poprawę programu kształcenia; pozwala to wprowadzać więcej zajęć praktycznych, realizowanych wspólnie z pracodawcami oraz wykładów i ćwiczeń opartych na najnowszych badaniach naukowych.

Aby pomóc studentom w rozpoznaniu rynku pracy i swoich predyspozycji zawodowych, co roku na Politechnice Krakowskiej organizowane są Inżynierskie Targi Pracy, w których udział bierze kilkadziesiąt firm reprezentujących różne branże. Dodatkowo studenci PK mogą bezpłatnie wziąć udział w projekcie PIKAP - Programowanie Indywidualnych Kompetencji Absolwentów Politechniki - w ramach którego wykonywane są  profesjonalne testy kompetencyjne, wykorzystywane w procesach rekrutacji (posłuchaj o projekcie w naszym materiale).

Najnowszy raport prezentujący wyniki badań losów absolwentów PK dostępny jest na stronie internetowej: www.kariery.pk.edu.pl.