Roxette - One Wish

43. Bieg Kościuszkowski

W poniedziałek 25 marca odbędzie się już 43. edycja Ulicznego Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. Bieg ma na celu upamiętnienie objęcia przez Tadeusza Kościuszkę przywództwa insurekcji i uroczystej przysięgi narodowi złożonej 24 marca 1794 r. na Rynku Głównym w Krakowie.

Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki w listopadzie 2018 r. został wyróżniony Nagrodą „ProJuvenes” (kategoria Sport Studencki), przyznawaną przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Początek rywalizacji wyznaczony jest na godz. 12:00. Następnie rozpocznie się rywalizacja wokół rynku głównego, od godz. 12:10 (szczegółowy plan znajdziecie tutaj).
Wręczenie nagród dla najlepszych sztafet oraz zawodników odbędzie się o godz. 14.00 w Klubie Prominent przy ul. Kamiennej 17.

Organizatorami wydarzenia są Politechnika Krakowska, uczelniany klub AZS PK, Centrum Sportu i Rekreacji PK oraz Akademicki Związek Sportowy Kraków. Zainteresowanych udziałem zapraszamy na stronę AZS PK.