Radio Nowinki - MUZYKA Z NOWINKOWEGO GLOSNIKA

Nagroda „ProJuvenes” dla Biegu Kościuszkowskiego

Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej podczas uroczystej gali na Politechnice Warszawskiej przyznał nagrodę „ProJuvenes” dla 42. Biegu Sztafetowego Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki. Zwycięską kategorią okazał się Sport Studencki.

Konkurs organizuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, doceniając i wyróżniając w ten sposób inicjatywy studenckie, które na to zasługują. Głosowanie było dwuetapowe - najpierw Kapituła Konkursowa, a potem internauci.
Bieg Kościuszkowski organizowany jest co roku przez Politechnikę Krakowską, uczelniany klub AZS PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK. Organizacja biegu przypada w rocznicę złożenia przez Tadeusza Kościuszkę uroczystej przysięgi narodowi na Rynku Głównym w Krakowie (24 marca 1794 r.).

Więcej o wyróżnieniu znajdziecie na pk.edu.pl.