Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Cream - White Room
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Historia


     Rok 1958 - ta data powinna zostać wyryta złotą czcionką w historii polskiej radiofonii. Wtedy to grupa studentów Politechniki Krakowskiej postanowiła stworzyć RADIO! Pomysł zakiełkował jesienią 1957 roku, kiedy za sprawą kilku pasjonatów i prywatnej Radioli powstało tzw. „Radio za Szafą”, a że grunt był podatny, niedługo potem całe ówczesne miasteczko polibudy na Bydgoskiej słuchało radiowęzła. W 1976 nasza Alma Mater wybudowała nowe miasteczko na Czyżynach i tu też powstały dwa studia emisyjne, połączone podziemnym kablem z Bydgoską. Z Domu Studenckiego nr 3, popularnej „trójki” program Nowinek był nadawany od 1976 roku. W okresie niemal pięćdziesięciu lat naszej działalności przez Radio Nowinki przewinęło się około 1000 osób. Wiele z nich związało się z dziennikarstwem na stałe. Pracują w regionalnych i ogólnopolskich rozgłośniach radiowych, telewizji oraz prasie. W czerwcu 2008 roku Studenckie Centrum Radiowe Politechniki Krakowskiej NOWINKI obchodziło 50-lecie działalności programowej. Należy tu również wspomnieć, że od nazwy Radia NOWINKI zaczerpnięto nazwę osiedla Politechniki Krakowskiej przy ul. Bydgoskiej (aktualnie akademiki UJ), gdzie do 1988 też mieściło się studio emisyjne naszego radia.
     Pomimo inwazji internetu i kablówki, ciągle mamy ambicję aby być opiniotwórczą oraz „imprezotwórczą” rozgłośnią studencką. W chwili obecnej radio przeżywa nowy okres działalności za sprawą „sieci”, dzięki której możemy docierać do was już nie tylko w wersji mono poprzez tradycyjny głośnik, ale również stereo na waszym komputerze. Chcemy być blisko Was, towarzyszyć Wam w nauce i zabawie, informując o wszystkim, o czym powinniście wiedzieć.


 

 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners