Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Video

16.04
2022
PKanoe czyli beton, który pływa!

PKanoe czyli beton, który pływa!

  
Projekt pn. „PKanoe – budowa łodzi z betonu tekstylnego ze spoiwem o obniżonym śladzie węglowym” realizuje grupa studentów z Koła Naukowego Inżynierii Materiałów Budowlanych FOOTPRINT


Studencki projekt budowy kajaka z betonu tekstylnego służy promocji nowego, innowacyjnego rozwiązania, ale żacy z Politechniki chcę też wziąć udział w corocznym wyścigu kajaków w całości wykonanych z betonu – Deutsche Betonkanu-Regatta. Impreza odbędzie się na początku czerwca w niemieckim Brandenburg an der Havel. Będą w niej uczestniczyć studenci uczelni technicznych z różnych krajów. Zbudowane kajaki muszą spełniać wymagania dot. wymiarów oraz technologii wykonania i zastosowania materiałów. Kategorie w jakich będą rywalizować uczestnicy to m.in.: wyścig na 100 i 200 metrów w zespołach żeńskich, męskich oraz mieszanych, konkurs na najlżejszy i najcięższy kajak, a także konkurs na innowację materiałową.

Realizacja projektu „PKanoe – budowa łodzi z betonu tekstylnego ze spoiwem o obniżonym śladzie węglowym” jest możliwa dzięki FutureLab Politechniki Krakowskiej. Jednostka wspiera finansowo i organizacyjnie realizację planów i projektów naukowych studentów PK. Obecnie pod skrzydłami FutureLab blisko 600 najzdolniejszych studentów PK pracuje nad 60 innowacyjnymi pomysłami we wszystkich dyscyplinach realizowanych na PK. Większość członków futurelabowych zespołów należy do kół naukowych działających na uczelni.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners