Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Video

09.04
2020
Kamery z Politechniki Krakowskiej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie

Kamery z Politechniki Krakowskiej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie

 

Loading the player ...


 
#PKpomaga medykom w nowy sposób :) Uczelniane kamery termowizyjne z bezpiecznej odległości mierzą już temperaturę pacjentów w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.
 
Specjalne stanowiska z kamerami, przygotowane przy współpracy lekarzy szpitala i pracowników PK, stanęły we właśnie uruchomionym punkcie triażu, czyli wstępnej oceny medycznej nowych pacjentów. Na co dzień kamery termowizyjne służą naukowcom i studentom PK do prowadzenia badań i ekspertyz naukowych oraz kształcenia. Teraz, w czasie walki z koronawirusem, pomogą personelowi medycznemu przy pierwszym kontakcie z pacjentem. – "Dzięki kamerom termowizyjnym możemy szybko i bezpiecznie ocenić czy zgłasza się do nas pacjent z gorączką, która jest jednym z najważniejszych objawów infekcji koronawirusem. Po tej wstępnej ocenie możemy skierować pacjenta na właściwą ścieżkę przyjęcia do szpitala" – mówi dr hab. med. Andrzej Gackowski ze Szpitala JPII. "Do tej pory pielęgniarki używały termometrów dousznych, teraz pomiaru temperatury możemy dokonać z bezpiecznej odległości. Dzięki zastosowaniu kamer z Politechniki zmniejszamy ryzyko infekcji personelu" – dodaje.
 
Zanim politechniczne kamery trafiły do szpitala przetestowali je eksperci z Małopolskiegp Centrum Budownictwa Energooszczędnego, Wydziału Inżynierii Lądowej i FutureLab PK. Nasi specjaliści przygotowali wytyczne dla stworzenia stanowisk do termowizyjnego pomiaru temperatury, a w szpitalu sprzęt został jeszcze skalibrowany na potrzeby nowej izby przyjęć. Przez tydzień kamery były testowane przez personel medyczny Szpitala JP II. Teraz punkt bezpiecznego pomiaru temperatury już działa, badając codziennie kilkudziesięciu nowych pacjentów.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners