Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Guess Who - American Woman
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Video

12.11
2021
Dzień Wynalazków 2021: Wydział Inżynierii Lądowej

Dzień Wynalazków 2021: Wydział Inżynierii Lądowej

  
Zapraszamy na spotkanie z wynalazkami z Wydziału Inżynierii Lądowej. Nowatorskie zastosowanie polimerowych złączy podatnych do wzmocnienia konstrukcji remontowanych budynków, które uległy zniszczeniu lub osłabieniu – to rozwiązanie opracowane na Wydziale Inżynierii Lądowej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Kwietnia.

Zadaniem złączy jest przenoszenie obciążeń przy dużych deformacjach, co pozwala skutecznie redukować naprężenia w materiałach kruchych i zwiększać wytrzymałość całej remontowanej konstrukcji. Wynalazek służy także do zapobiegania przyszłym deformacjom konstrukcji narażonych na szkody komunikacyjne, górnicze, sejsmiczne lub osuwiskowe. W ramach przedsięwzięcia realizowanego pod kierownictwem dr. inż. Aleksandra Byrdego z WIL powstało nowe rozwiązanie materiałowe i projekt kształtu zakotwień do kamienia naturalnego i betonu architektonicznego. Opracowane kotwy izolacyjne z tworzywa sztucznego są znacznie tańsze niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Co więcej, pozwalają na znaczne obniżenie strat cieplnych w budynkach z okładzinami kamienno-betonowymi.

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners