Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

mi_tha feat natalia szroeder - zanim pojdziesz
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

15.10
2021
Zobacz, chwyć w ręce, przeczytaj!

Zobacz, chwyć w ręce, przeczytaj!

 

Loading the player ...


 
Wystawa"Bohdan Paczowski. Księgozbiór architekta" nie tylko kusi pięknem ‘eksponatów’ - jakimi są niezwykłe książki - to również punkt startowy podróży, która w swojej wyjątkowości daje widzowi szansę dotknięcia i poznania (nie tylko z dystansu) kultowych pozycji wydawniczych.

 

Czytanie książek to przyjemność, ich zbieranie to jeszcze większa frajda. Cząstkę tego zamiłowania i to dodajmy: “niemałą” możemy odnaleźć spacerując pomiędzy półkami, na których pieczołowicie poukładana została część kolekcji, już dostępna dla odwiedzających  w murach czytelni profesorskiej Biblioteki Politechniki Krakowskiej. Zafascynować mogą nas tytuły włoskie, francuskie, ale też bardzo cenione książki polskich autorów. Na dodatek ich okładki lub pierwsze strony opatrzone są dedykacjami i to nie byle jakimi. Podziwiać możemy odręczne wpisy m.in. od: Kazimierza Brandysa, Józefa Czapskiego, Rity Gombrowicz, Julii Hartwig, Zbigniewa Herberta, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Wojciecha Karpińskiego, Sławomira Mrożka, Wisławy Szymborskiej, Andrzeja Wajdy czy Adama Zagajewskiego.
 
Co jeszcze kryje zbiór książek przekazany w darze Politechnice Krakowskiej? O smaczkach dotyczących wystawy, ważnych datach i pochodzeniu całej kolekcji szczegółowo w rozmowie z mgr Agnieszką Górską przedstawicielką zespołu kuratorek ekspozycji, która na kilka chwil przed wernisażem zgodziła się oprowadzić nas i zdradzić kilka ciekawostek! 
 
Jednocześnie przypominamy wystawa "Bohdan Paczowski. Księgozbiór architekta" dostępna w czytelni profesorskiej Biblioteki Politechniki Krakowskiej będzie czynna do 30 listopada. Wszystkim gorąco polecamy!
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners