Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

23.08
2021
Zaprojektuj świat studiując na PK

Zaprojektuj świat studiując na PK

 

Loading the player ...


 
Nauka nigdy nie idzie w las, a praktycznie umiejętności zdobywane pod okiem profesjonalisty zawsze procentują. Studenci Kierunku Architektura potwierdzają to założenie zdobywanymi w konkursach wyróżnieniami.

O tym, że na PK Architekci to specjaliści jakich w Polsce mało, mówić nie trzeba. Zwrócić uwagę, że młody narybek dążący do uzyskania dyplomu świetnie sobie radzi w konkursach - to już obowiązek. Kreatywni i niezwykle utalentowani żacy zaskakują pracowitością i pomysłami. Okazuje się bowiem, że w odnajdywaniu koncepcji wyobraźnia wsparta dobrą doradą i podpowiedzią dydaktyka jest w stanie przynieść bardzo ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest przestrzeń do helioterapii, doceniona przez jury konkursu, organizowanego przez firmę Tubądzin.

W Polsce przeważająca część roku to miesiące szare i smutne. Brak światła i kolorów negatywnie odbija się na naszym zdrowiu fizycznym oraz psychicznym, zwłaszcza gdy większość czasu spędzamy w domu. Jest to szczególnie poważny problem teraz, gdyż w związku z pandemią wiele osób pracuje zdalnie. Dlatego zaproponowaliśmy rozwiązanie tego problemu poprzez wykorzystanie helioterapii – opowiada jedna ze współautorek projektu. Dodajmy projektu niezwykłego, łączącego w sobie design, nowoczesność i funkcjonalność.

Za wspomnianą koncepcję popartą rzutami, wizualizacjami i zgrabnym opisem, w kategorii Young Power laureatami II nagrody zostali: Ludwika Pysz, Antonina Wójtowicz i Mateusz Dziuba. Z całą trójką mieliśmy okazję rozmawiać i wspominać jak wyglądało przygotowanie konkursowej pracy. Co było najtrudniejsze? Na czym polega uniwersalność konstrukcji? Między innymi odpowiedzi na te pytania w zarejestrowanym materiale.

 

---

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest

 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners