Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
 



 

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

03.07
2021
Wyśpiewać sobie przygodę życia!

Wyśpiewać sobie przygodę życia!

 

Loading the player ...


 
“Cantata”, dokładnie tak nazywa się Chór Akademicki Politechnik Krakowskiej, to również synonim przyjaźni, a także radości ze wspólnie wykonywanej pasji.

"Każdy śpiewać może trochę lepiej lub trochę gorzej…" nucił niegdyś młody Jerzy Stuhr. W przypadku Chóru PK mamy do czynienia z grupą ‘zawodowych amatorów’, którzy w śpiewie znaleźli pomysł na swoje życie. Mnogość prób, wyrzeczenia i często również trudy związane z różnorakimi występami. To wszystko znika, kiedy słyszymy kolejne wyjątkowe kompozycje, jakimi może poszczycić się reprezentacyjny Chór PK. Zawsze doskonale przygotowany, zawsze wzruszający i budujący przyjemny dreszcz emocji. Tak już od 30 lat. 
 
"Cantata", to nie tylko oprawa ważnych dla społeczności politechnicznej wydarzeń. To przede wszystkim pojedyncze historie chórzystek i chórzystów, muzyków czerpiących przyjemność z wokalnych wyzwań. Chór to także dyrygent, a w tym przypadku dyrygentka - Marta Stós. Uśmiechnięta, pełna entuzjazmu i pomysłów. Zawsze gotowa do pokonywania wszelakich problemów, a te jak zwykle to bywa w życiu również i chóru nie omijają szerokim łukiem. Wszystko jednak, jak w dobrze zgranej rodzinie udaje się przepracować, a efekty budzą uznanie. I tu powinniśmy dodać: nie tylko w kraju, również zagranicą.
 
Czy muzyka łączy? Oczywiście! I to na lata!
 
Jubileusz 30-lecia "Cantaty" zbiega się z innym równie ważnym wydarzeniem. Dyrygent Chóru, Marta Stós obchodzi 20 lat pracy zawodowej na tym stanowisku. Ilość wygranych konkursów, zagranych i wyśpiewanych koncertów, jak też turnee, w jej przypadku statystycznie (liczbowo) robi wielkie wrażenie. Potwierdza jednocześnie. jak ważne jest oddanie się pracy. Pokazuje bogactwo pomysłów i wielką kreatywność, która pozwala zapanować nad wieloosobowym tworem, jakim jest akademicki Chór, w którym nikt się nie nudzi.
 
Dziś w ramach audycji “Reporter na Tropie…”, w cudownym otoczeniu zieleni i śpiewających ptaków odkrywamy gram tajemnic, jakie skrywa Chór Politechniki Krakowskiej. W rozmowie z Martą Stós między innymi weryfikujemy przygody koncertowe, jak również odpowiadamy na pytanie: “jak dołączyć do chóru?” - jak się bowiem okazuje, nie jest to wcale takie trudne!
 
 
« powrót
 






 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners