Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

17.02
2023
Wykrzyczeć prawdę, również tą najboleśniejszą

Wykrzyczeć prawdę, również tą najboleśniejszą

 

Loading the player ...


 
Cierpienie i walka zapisana nie słowami, a na plakatach. Artystyczne ujęcie okrucieństw wojny, ale także silny przekaz, nie pozostający bez echa. Twórczy opór - wyjątkowa wystawa na Wydziale Mechanicznym PK.
Niebawem minie rok od agresji Rosji na Ukrainę. Nie trzeba dodawać, jak wiele się w tym czasie  wydarzyło. Także my, Polacy wiele zrozumieliśmy. Świat okazał się mniejszy niż myśleliśmy, a słowa Ernesta Hemingway’a jeszcze bardziej aktualne.
 
Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą: każdy stanowi ułamek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon: bije on tobie.
 
Walczyć o wolność można w różny sposób. Jedni zaciągają się do wojska i chwytają za karabin inni śpiewają piosenki, albo piszą wiersze. Są też tacy, którzy na plakatach zapisują swoje przemyślenia i uczucia. Często robią to ryzykując swoje bezpieczeństwo.
 
Tak było również w przypadku plakatów z wystawy znajdującej się na Wydziale Mechanicznym. Jak powstawały? Kto jest stworzył? Jaki cel ma wystawa?Odpowiedzi na te pytania w rozmowie z kuratorką wystawy „Twórczy Opór” Oleną Donets.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners