Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Czeslaw Spiewa - Pozycie Malzenskie
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

01.04
2021
Ten trudny czas pokonamy razem. Wyjdziemy z niego wzmocnieni!

Ten trudny czas pokonamy razem. Wyjdziemy z niego wzmocnieni!

 

Loading the player ...


 
Nie tak dawno minął rok od momentu, kiedy po raz pierwszy poczuliśmy na własnej skórze, jak trudnym przeciwnikiem jest SARS-CoV-2.

Słowa takie jak: restrykcje, obostrzenia, czy pandemia, stały się częścią naszej codzienności, która podobnie jak nasze twarze, ukryte za chirurgicznymi maseczkami, przechodzi próbę.
 
Te kolejne miesiące walki o zdrowie, o przywrócenie normalności sprawiły, że na wiele spraw patrzymy z innej perspektywy. Do wielu z nich przykładamy większą wagę. Staramy się też szukać pozytywnych aspektów, naszych osiągnięć, dzięki którym udaje nam się pokonywać stające na naszej drodze wyzwania. Chcemy także czuć dumę, że mimo trudności nadal idziemy do przodu.
 
Na uczelniach wyższych, tak jak i na naszej Politechnice Krakowskiej zadań i pracy nie brakuje. Zdalna edukacja to wielki sprawdzian, nie tylko dla dydaktyków i naukowców, ale także dla studentów i pracowników administracyjnych. Zachować ciągłość działania Uczelni, to zadanie niezwykle odpowiedzialne. PK pokazało i nadal pokazuje, że tę ogniową próbę zdaje z dobrym, wręcz wzorowym rezultatem. 
 
W dzisiejszej znacznie bardziej odświętnej audycji gościliśmy Profesora dr hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza, Rektora Politechniki Krakowskiej, który opowiedział nam o tych najważniejszych w jego ocenie działaniach, pomagających nam wszystkim kroczyć w kierunku nowej normalności. Pan Rektor, jako urodzony optymista z uśmiechem podkreśla, że wierzy iż w niedługim czasie na korytarzach naszej Alma Mater ponownie zagoszczą studenci, a wraz z nimi tak wyczekiwany gwar i radość studenckiego życia.
 
---
 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners