Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Shawn Mendes - 305
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

04.05
2020
Technika użyta w słusznej sprawie…

Technika użyta w słusznej sprawie…

 

Loading the player ...


 
Teoria i praktyka zawsze idą ze sobą w parze. Szczególnie na uczelni technicznej. Dziś odrobinę więcej o tym jak można wykorzystać inżynierskie umiejętności do walki Covid-19.


Przyłbice, specjalne adaptery do masek, a także elementy respiratora - to wszystko, a może nawet o wiele więcej można w dobie pandemii koronawirusa wyprodukować w zaciszu domu na drukarce 3D. Potrzeba do tego trochę półproduktów, odpowiedniego oprogramowania i projektowego zmysłu. Tego wszystkiego stanowczo nie brakuje Damianowi Brewczyńskiemu, który od początku marca pełni ważną rolę w akcji #PK Pomaga. Pracownik Wydziału Mechanicznego PK, wielki fan technologii druku 3D, postanowił wykorzystać jego zalety do przeciwdziałania koronawirusowi.

Co ciekawe, choć pewnie nie ma wśród nas osoby, która nie słyszała o druku 3D, to niewielu miało przyjemność obserwować pracę takiego urządzenia z bliska. Radio co prawda wiele w tej materii nie pomoże, jednak barwna rozmowa z Panem Damianem powinna ułatwić zrozumienie jak to wszystko działa.
 
 
Wywiad przeprowadził Michał Lebiest 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners