Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Ladyhawke - Black, White & Blue
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

17.05
2021
Tadeusz Kościuszko wzorem naśladowania dla każdego!

Tadeusz Kościuszko wzorem naśladowania dla każdego!

 

Loading the player ...


 
Bohater, inżynier, żołnierz, wyborny myśliciel i innowator, a także sprytny polityk. O patronie Politechniki Krakowskiej można powiedzieć wiele. Jeszcze więcej można napisać, ale nie w tym rzecz - ponad wszystko warto zainspirować się jego życiem!

Dlaczego Kościuszko jest nam tak bliski? Tylko dlatego, że walczył o wolność naszej Ojczyzny? Dlatego, że jego nazwisko jest słynne również za granicami naszego kraju? Nie, zdecydowanie nie tylko dlatego. Wiadomo, Kościuszko to duma Polskiego Narodu, ale także utalentowany człowiek, który swoją ambicję i umiejętności potrafił dobrze spożytkować. Oddany ważnym ideom, stawał po stronie słabszych, walczył o sprawy dla nas oczywiste, lecz w swoich czasach był prawdziwym reformatorem. Niczym prawdziwy idol młodych niepokornie dążył do celu.
 
Trafnie trzeba zwrócić uwagę, że w Krakowie symbolicznych miejsc odnoszących się do Wodza Insurekcji z 1794 roku, jest niezwykle wiele. Pomimo iż Kościuszko urodził się w Mereczowszczyźnie, to w stolicy Małopolski jest traktowany niczym honorowy obywatel. I choć Kopiec jego imienia, nie jest tak wysoki jak najwyższy szczyt Australii (Mount Kościuszko), to jest równie symboliczny i ważny dla każdego z Krakusów. 
 
W dzisiejszej audycji “Reporter na Tropie…” Dominik Ryś odkrywa ciekawe strony życia Patrona PK, jednocześnie nawiązując do zakończonego konkursu wiedzy o niezwykłym życiu Kościuszki, którego został zwycięzcą.
 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners