Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Detroit City
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

21.04
2023
Studenci PK stworzyli betonowe kajaki. W maju czeka je sprawdzian w europejskich zawodach

Studenci PK stworzyli betonowe kajaki. W maju czeka je sprawdzian w europejskich zawodach

 

Loading the player ...


 
Studenci Politechniki Krakowskiej z Koła Naukowego Footprint zbudowali dwa nowe betonowe kajaki. Nietypowe konstrukcje mają za sobą pierwsze wodowanie. Była to główna próba przed majowym startem dwóch studenckich ekip z PK w europejskich zawodach betonowych kajaków w holenderskim mieście Delft.

Prace nad betonowym kajakiem rozpoczęły się na Politechnice Krakowskiej już w 2019 r. W 2022 r. wykonana przez studentów łódka wzięła udział w zawodach pn. „Deutsche Betonkanu-Regatta” w niemieckim Brandenburg an der Havel. Grupa z koła naukowego Footprint nie spoczęła jednak na laurach i przygotowała nowe wersje łodzi.
 
Najnowsze konstrukcje różnią się od tej wykonanej w ubiegłych latach. Są lżejsze, szybsze i mają inny kształt. O specyfice pracy nad betonowymi kajakami i najbliższych planach opowiedzieli nam studenci z Koła Naukowego Footprint.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners