Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

08.01
2021
Studenci - naukowcy - na PK otrzymają specjalne stypendium

Studenci - naukowcy - na PK otrzymają specjalne stypendium

 
 
Odkrycia i wynalazki by mogły zostać zrealizowane potrzebują wsparcia. Badacze bez odpowiedniej finansowej pomocy nie mają możliwości rozwinięcia swoich skrzydeł.

Słowo stypendium nierozerwalnie kojarzy się z dobrymi ocenami. Niestety założenie, że naukowiec jest we wszystkim doskonały jest jednym ze stereotypów, który wcale nie sprawdza się w życiu. Owszem jednostki utalentowane ogólnie zdarzają się, ale coraz więcej jest specjalistów danych dziedzin, którzy do tej pory w walce o finansowe wsparcie uczelni, większych szans nie mieli. Na Politechnice Krakowskiej zauważono ten problem i znaleziono rozwiązanie - nowy rodzaj stypendium, które uzależnione jest od wyników prac badawczych, a nie ocen uzyskanych w trakcie studiów.
 
Więcej na ten temat opowie Prorektor ds. Studenckich dr inż. Marki Bauer, jeden z orędowników i twórców nowego finansowego instrumentu, który zgodził się na krótką rozmowę.

 

 

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest

--- --- ---

Materiał zrealizowany przy współpracy Radia Nowinki PK oraz Gazety Jutro ©

 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners