Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

18.03
2020
Strach ma wielkie oczy. Czy da się coś z tym zrobić?

Strach ma wielkie oczy. Czy da się coś z tym zrobić?

 

Loading the player ...


 
Nie tylko koronawirus może wywołać panikę. O tym jaką potęgą jest internet i jak niektórzy żerują na naszej naiwności w rozmowie z Crazy Nauka. Niby wiemy, że jesteśmy oszukiwani, ale jednak ciągle dajemy się nabrać na pseudoinformacje.

 

W dobie internetu i doskonale rozwiniętych social mediów coraz częściej spotykamy się z ekspertami, którzy nie mają naukowych podstaw by się wypowiadać. Gdy przykładowo budowlaniec radzi nam jak zrobić sernik nie mamy większych zastrzeżeń - nawet jesli jego przepis jest średni. Inaczej sytuacja wygląda gdy zamienia się w medyka i zaczyna leczyć ludzi na odległość. Jak zachować mądrość, jak czerpać wiedzę by nie dać się oszukać i zmanipulować?
 
Zachęcam do wysłuchania powyższej rozmowy z twórcami portalu Crazy Nauka - Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi, którzy na co dzień starają się demaskować fałszywe informacje i fałszywych naukowców.
 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners