12.02
2021
Spokój pracy i rozwój zagwarantuje nam… mediator!
Szybkie tempo życia, mnogość obowiązków i dążenie do wielozadaniowości. Nasze życie pełne jest sytuacji generujących stres, który odbija się na tworzonych przez nas relacjach.
Komunikacja werbalna jak również ta niewerbalna potrafi zawodzić. Rozmowa to sztuka, dodajmy nie łatwa. Co dzieje się gdy nie potrafimy znaleźć wspólnego języka z szefem? W pierwszej chwili stajemy się mniej efektywni. Nie ma mowy o wykorzystaniu naszego potencjału. By odblokować kreatywność potrzebni nam mediatorzy, którzy pomogą przełamać komunikacyjny impas.
Czy warto odważyć się i zwrócić się o wsparcie? Zdecydowanie tak! Mediatorzy specjalizują się w rozwiązywaniu często błahych lecz toksycznych w skutkach sytuacji. W świecie naukowców i badaczy jako pierwsi potrafią pogodzić niepotrafiące ze sobą współpracować strony.
Jak efektywnie współpracować w zespole badawczym? Jak zapobiegać konfliktom w środku akademickim? To niektóre z pytań, które przyświecają uczelnianym mediatorom, którzy w swojej pracy łączą umiejętności osobistych trenerów, psychologów i specjalistów od PR.
Więcej na ten temat w rozmowie przeprowadzonej z doktor Justyną Małkuch-Świtalską, trenerem nauki, certyfikowanym coachem oraz ekspertem z zakresu strategicznego zarządzania karierą naukową. W audycji kilka słów o zbliżającym się webinarium pt. „HR excellence in Research” – wyróżnienie KE, które może być praktyczną szansą na zdobycie nowych umiejętności.
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
« powrót