Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various Artists - Robert Gawliñski / O sobie samym
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

31.08
2021
Przywrócić blask historii, zadbać o własne dziedzictwo kulturalne

Przywrócić blask historii, zadbać o własne dziedzictwo kulturalne

 

Loading the player ...


 
Pałac Krzysztofory otwarty. Wieloletni remont dobiegł końca. Teraz obiekt czeka na turystów i wyjątkowe eksponaty w ramach wystaw czasowych i tej jedynej w swoim rodzaju, wystawy stałej.
Gdzie są Krzysztofory? To w Krakowie wiedzą wszyscy, ale o tym jak to ważny i historycznie ciekawy budynek, już nie. Łatwiej bowiem odnaleźć adres: Rynek Główny 35, niż zgłębić złożone dzieje murów, które były rezydencją Królów Polskich. Bez najmniejszego wyolbrzymiania możemy stwierdzić, że jest to jedna z najświetniejszych pod względem rangi i okazałości rezydencji miejskich w Krakowie, która dodajmy właśnie teraz odzyskała swój dawny blask. Ten nie będzie skrywany, bo władze muzeum otwierają się na odwiedzających i turystów.
 
W odrestaurowanych murach Pałacu Krzystofory odnajdziemy polichromie, pięknie zdobione sale, nowoczesność, a także poczujemy się jak u siebie w domu, gdy na dziedzińcu tuz przy pluskającej wodą fontannie, wypijemy kawę z serwującego wyłącznie regionalne dania punktu gastronomicznego. Co więcej, posileni zyskamy szansę, by jednym okiem zobaczyć szatnię lajkonika, a także poznać tradycję związaną z Konkursem Krakowskich Szopek Bożonarodzeniowych.
 
Najważniejsze jednak jest to, że muzeum staje się rozrywką, wspaniałym miejscem spotkań i kolejną przestrzenią oddaną w ręce odwiedzających i Krakowian, dla których Krzysztofory to element równie bliski sercu jak Wawel  czy Wieża Ratuszowa.
 
O wyjątkowym miejscu na muzealnej mapie Krakowa, więcej w rozmowie z Dyrektorem Muzeum Krakowa Michałem Niezabitowskim, który tak jak i my z wielką radością patrzy na wyremontowane sale i nie może się doczekać kolejek w kasach biletowych.
 
 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners