Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

17.05
2021
Przyszłość edukacji tkwi w sieci?

Przyszłość edukacji tkwi w sieci?

 

Loading the player ...


 
Tak, ale trzeba to wszystko przygotować z głową. Wymiana doświadczeń motorem napędowym dobrych zmian? Jednoznacznie tak! Gdzie szukać wsparcia? Na Akademii e-learningu, która odbędzie się na Politechnice Krakowskiej.
Pandemia pokazała nam wszystkim jak wiele informatycznych narzędzi może wspierać edukację. Z dnia na dzień zmieniliśmy rzeczywistość, w której przyszło nam być studentem, nauczycielem akademickim, a także badaczem. Począwszy od prostych aplikacji, skończywszy na poważnych platformach MOOC, rozpoczęliśmy transformację, która w przeciągu kilku miesięcy zapoczątkowała nowy etap, w realizacji nauki na uczelniach wyższych.  
 
Nie da się ukryć, na początku był chaos, lecz niemal jak w mitologii wyłania się z niego coraz więcej pozytywnych odkryć. Zdalna edukacja nie musi być zła, nie musi być gorsza jakościowo. Finalnie może inspirować i bynajmniej nie nudzi biorących w niej udział. Tradycyjnie, by tak się działo potrzebna jest wiedza i kreatywne wykorzystanie wszystkiego tego, co oferuje cyfrowa cywilizacja. Do tego jak zawsze potrzeba otwartej głowy i chęci…
 
Świadomi otwartych granic, a także edukacyjnej rewolucji, razem z Aleksandrą Dudasz specjalistką e-learningu na PK opowiadamy o Akademii E-learningu, wydarzeniu, które ma być idealnie skrojonym na miarę potrzeb dydaktyków, forum wymiany doświadczeń i wiedzy związanej z przygotowywaniem zajęć, a także korzystaniem z zalet edukacji zdalnej. Czy niebawem studiować będziemy wyłącznie online? O tym między innymi w niniejszym odcinku audycji “Reporter na Tropie…”. 
 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners