17.05
2021
Przyszłość edukacji tkwi w sieci?
Loading the player ...
Tak, ale trzeba to wszystko przygotować z głową. Wymiana doświadczeń motorem napędowym dobrych zmian? Jednoznacznie tak! Gdzie szukać wsparcia? Na Akademii e-learningu, która odbędzie się na Politechnice Krakowskiej.
Pandemia pokazała nam wszystkim jak wiele informatycznych narzędzi może wspierać edukację. Z dnia na dzień zmieniliśmy rzeczywistość, w której przyszło nam być studentem, nauczycielem akademickim, a także badaczem. Począwszy od prostych aplikacji, skończywszy na poważnych platformach MOOC, rozpoczęliśmy transformację, która w przeciągu kilku miesięcy zapoczątkowała nowy etap, w realizacji nauki na uczelniach wyższych.
Nie da się ukryć, na początku był chaos, lecz niemal jak w mitologii wyłania się z niego coraz więcej pozytywnych odkryć. Zdalna edukacja nie musi być zła, nie musi być gorsza jakościowo. Finalnie może inspirować i bynajmniej nie nudzi biorących w niej udział. Tradycyjnie, by tak się działo potrzebna jest wiedza i kreatywne wykorzystanie wszystkiego tego, co oferuje cyfrowa cywilizacja. Do tego jak zawsze potrzeba otwartej głowy i chęci…
Świadomi otwartych granic, a także edukacyjnej rewolucji, razem z Aleksandrą Dudasz specjalistką e-learningu na PK opowiadamy o Akademii E-learningu, wydarzeniu, które ma być idealnie skrojonym na miarę potrzeb dydaktyków, forum wymiany doświadczeń i wiedzy związanej z przygotowywaniem zajęć, a także korzystaniem z zalet edukacji zdalnej. Czy niebawem studiować będziemy wyłącznie online? O tym między innymi w niniejszym odcinku audycji “Reporter na Tropie…”.
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
« powrót