Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

20.04
2020
Poruszająca książka Sylwii Winnik

Poruszająca książka Sylwii Winnik

 

Loading the player ...


 
Holocaust to niezwykle trudny temat. Nie można go jednak przemilczeć, ani wymazać z pamięci. Warto również oddać głos tym, którzy byli naocznymi świadkami wydarzeń i zdołali cudem ocalić swoje życie
Leokadia Rowińska, Zofia Wareluk, Urszula Koperska, Wiesława Gołąbek, Walentyna Nikodem to niektóre z kobiet, które pamiętają piekło niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. To między innymi ich wspomnienia są zawarte w przejmującej książce "Dziewczęta z Auschwitz", która obnaża realia obozowego zycia.
 
Sylwia Winnik dokonała pracy niezwykle trudnej. Przygotowanie i spisanie tak delikatnych, a jednocześnie mrożących krew w żyłach opowieści wymaga siły, dla niektórych wiary, ale też wielkiej subtelności. Każda z historii zasługuje na chwilę refleksji i zadumę. Wymaga też pamięci - by prawda historczna nigdy nie była przekłamywana, a piekło nazistowskich obozów zagłady nigdy nie powróciło. 
 
Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z autorką książki. 
 
 
Wywiad przeprowadził Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners