Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

NNEKA - Shining Star
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

26.03
2021
Pokonać przeciwności, by zakochać się w tańcu jeszcze raz…

Pokonać przeciwności, by zakochać się w tańcu jeszcze raz…

 

Loading the player ...


 
Czy balet może iść w parze z najbardziej wyrafinowaną techniką? Ktoś powie, że co to, to nie.

 

W końcu mamy do czynienia ze sztuką przez wielkie S, w której nawet najdrobniejszy drobiazg ma znaczenie. Co więcej, to klasyczny rodzaj tańca - taka niemalże formuła 1, łącząca w sobie tradycje i  lata przygotowań, by osiągnąć sukces.
 
Ktoś inny powie, że dziś nie ma dziedziny życia, w której techniczne nowinki nie miałyby dla siebie zastosowania. I choć oba głosy maja wiele racji, to finalnie słuszność, musimy przyznać wielbicielowi nowoczesnych rozwiązań. Technologia i taniec skrzyżowały bowiem swoje historie, a wszystko za sprawą prototypu protezy, przygotowanej na Politechnice Krakowskiej przez dwie ambitne studentki: Zuzannę Gwiazdonik i Annę Wątek.
 
O tym jak nieprzewidywalne może być życie, przekonujemy się każdego dnia. Ścigając się z marzeniami często zamykamy oczy na ludzkie tragedie, a te przecież zdarzają się niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i jaki status materialny posiadamy. Przekonała się o tym Karolina, która boleśnie naznaczona wypadkiem komunikacyjnym, z dnia na dzień musiał pogodzić się z wyrokiem jasno mówiącym, że przygoda baletowa w jej życiu bezpowrotnie się kończy. Uporać się z realiami nie jest łatwo, sposobów na to jest wiele. Karolina publikowała swoje zdjęcia i opisywała proces rehabilitacji na social mediach, i to dzięki nim wydarzyło się coś, czego mało kto może się spodziewać. Co dokładnie? I jaki ma to związek z Politechniką Krakowską?
 
Zachęcam do wysłuchania niezwykłej rozmowy, która jednoznacznie wskazuje, że internet, może zainspirować i pomóc zrealizować wielkie rzeczy. Razem z Zuzanną Gwiazdonik, odkryjemy historię jasno pokazującą, że wypadek i amputacja nie musi zakończyć marzeń związanych z tańcem. To także opowieść, o tym jak rozwój technologii w rękach dobrego inżyniera może przynieść radość i nadzieję na lepsze jutro. 
 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners