Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Ladyhawke - Black, White & Blue
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

17.06
2020
Odzyskajmy spokój i kontrolę. Przewodnikiem niech będzie literatura!

Odzyskajmy spokój i kontrolę. Przewodnikiem niech będzie literatura!

 
 
Pandemia koronawirusa, polityczny chaos, koniec końców pełny niepokoju przekaz medialny towarzyszący kolejnym wydarzeniom społecznym.


To wszystko, co każdego dnia w wymierny sposób wpływa na odbiór rzeczywistości przez każdego z nas. Nasz wewnętrzny niepokój wzmagają także zmiany technologicznie, które bez wątpienia wyprzedzają rozwój naszego ducha. Niszczeni na co dzień, stajemy się swoistymi niewolnikami. Uzależnieni od smartfonów, szybkiego przepływu informacji, a także coraz silniejszych bodźców, tracimy wewnętrzny spokój. 

Panaceum na bolączki świata może być literatura?
 
Nie jest tajemnicą, że papier jest ostrzejszy niż brzytwa, a słowa obalają reżimy. "Nowy stan skupienia" to hasło 9. Festivalu Miłosza - cyklicznego literackiego wydarzenia, które szczególnie dziś stara się nam zwrócić uwagę, jak ważne jest mądre wybieranie treści, którymi się karmimy. Co nas czeka w trakcie tegorocznej edycji wydarzenia? Z kim będziemy mogli się spotkać w zaciszu naszych domów? Więcej na temat programu wydarzenia, jak i o interpretacji hasła przewodniego w rozmowie z Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Miłosza Krzysztofem Siwczykiem. 
 

 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
--- --- ---
 
Materiał zrealizowany przy współpracy Radia Nowinki PK oraz Gazety Jutro ©
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners