Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Wieczór w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

12.08
2021
Odnawialne Źródła Energii przyszłością dla Polski

Odnawialne Źródła Energii przyszłością dla Polski

 

Loading the player ...


 
Dla Doradcy Prezydenta, a zarazem Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza transformacja energetyczna jest nieuniknionym krokiem, który ma sprawić, ze staniemy się bardziej “eko”.

Postęp cywilizacyjny i zwiększająca się coraz bardziej świadomość społeczna dotycząca tematu pozyskiwania energii zmieniają naszą codzienność. Motoryzacja ściga się w temacie zero emisyjności, rządzący naszymi miastami starają się udoskonalać infrastrukturę transportową, tak aby stworzyć jak najlepsze warunki do przemieszczania się środkami komunikacji publicznej lub pojazdami elektrycznymi. Pojawia się coraz więcej udogodnień dla rowerzystów.
 
Na szczeblu państwowym transformacja energetyczna to obok obronności jeden z kluczowych tematów. Dziś już nie tylko słowo dywersyfikacja, ale także transformacja jest kojarzone z rozmowami na temat inwestycji w sektorze energetycznym. Właśnie te debaty prowadzone na najwyższym możliwym szczeblu zrzeszają ekspertów, wśród których zasiada również Rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz. Ich celem jest wypracowanie rozwiązań gwarantujących naszemu Państwo nie tylko bezpieczeństwo energetyczne, ale również rozwój. Ten powinien być także przyjazny środowisku, a zatem i nam. Czy w nadchodzącej przyszłości staniemy się mocarstwem atomowym, a może będziemy stawiać na wodór? Jaka będzie rola LNG i magazynów gazu? Pytań jest wiele. Pracy do wykonania jeszcze więcej, bo droga do Polski generującej prąd z bloków innych niż węglowe jest ciągle daleka!
 
 
W ramach audycji “Reporter na Tropie…” poszukujemy prawdy na temat przyszłości naszej ojczyzny, przy okazji zadając kluczowe pytania: Jak Polska będzie produkować energię elektryczną w najbliższym dziesięcioleciu? Czy zmiany w obszarze energetycznym wpłyną na uczelnie techniczne i wiedzę  przekazywaną studentom? Odpowiedzi na te zagadnienia, a także kilka słów o kulisach pracy doradców Prezydenta w Radzie ds. Energii, Środowiska i Zasobów Naturalnych w rozmowie z Rektorem PK prof. dr hab. inż. arch. Andrzejem Bialkiewiczem, który nie tylko przedstawia statystyki i realne wizje przyszłości, ale podzieli się również swoimi prywatnymi spostrzeżeniami.
 
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners