Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Calvin Harris feat. Example - We'll Be Coming Back
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

10.07
2023
Niezwykłe aranżacje nagrodzone

Niezwykłe aranżacje nagrodzone

 
 
Za nami kolejna edycja konkursu Architektura Betonowa. Tegoroczna rywalizacja pod hasłem "Gra brył" przyniosła niezwykle ciekawe rozstrzygnięcia!
Beton jest jednym z najważniejszych materiałów stosowanych w architekturze i projektowaniu budynków. Jego niezwykłość polega na wielu czynnikach, które wpływają na jego popularność i sensowność wykorzystania.
 
Po pierwsze, beton jest niezwykle trwały i wytrzymały. Dzięki swojej strukturze, może wytrzymać ogromne obciążenia i przeciwdziałać uszkodzeniom spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, takie jak woda, ogień czy wstrząsy. Dlatego jest często stosowany w budowie mostów, tuneli i wieżowców.
 
Po drugie, beton jest bardzo wszechstronny pod względem projektowania. Może być formowany i dostosowywany do różnych kształtów i rozmiarów, co daje architektom ogromną swobodę w tworzeniu unikalnych i innowacyjnych projektów. Beton można również malować, szlifować lub wykończyć w różny sposób, co daje możliwość stworzenia różnorodnych efektów wizualnych.
 
Kolejnym aspektem, który czyni beton takim wyjątkowym materiałem, jest jego zrównoważoność. Beton jest w dużej mierze wytwarzany z naturalnych surowców, takich jak piasek, kamień i cement. Ponadto, beton jest w pełni odnawialny i można go przetwarzać na nowe konstrukcje. Dlatego jest uważany za bardziej ekologiczny niż inne materiały budowlane.
 
Co jeszcze skłania nas do jego wykorzystywania? Więcej w rozmowach z twórcami i uczestnikami konkursu Architektura Betonowa! 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners