Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Coma - Pierwsze wyjscie z mroku
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

09.07
2021
Nieobjęta ziemia. Budzimy się czy jednak zasypiamy?!

Nieobjęta ziemia. Budzimy się czy jednak zasypiamy?!

 

Loading the player ...


 
Rozsmakować się w literaturze kolejny raz. Poczuć, że literatura jest na wyciągniecie ręki. Taki dokładnie jest nasz plan na nadchodzący weekend.

 

Bez względu na to jak popatrzymy na świat, wnioski pojawia się nam bardzo zbliżone - bez humanizmu trudno mówić o rozwoju naszej codzienności. Pandemia pokazała, jak trudno nam żyć w odosobnieniu. Walka z różnymi myślami pchnęła nas do pokonania wielu barier, rozwoju technologii, która dziś pozwala nam na nowo rozsmakować się w komunikacji, daje szansę wracać do nowej coraz normalniejszej rzeczywistości. Gdy jednak podstawowe potrzeby człowieka czyli: kontakt, budowanie relacji i rozmowa zostają zapewnione, pojawia się kolejna potrzeba - rozwoju intelektualnego na poziomie filozoficznym.
 
Tu dokładnie pojawia się Miłosz Festival, czyli jedyne i unikatowe w skali Europy i Świata wydarzenie, pozwalające na kilka dni wyłączyć się z otoczenia, by wsiąknąć gdzieś między kartki tomików wierszy. Stwarza również okazję na zadawanie pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi, wraz z autorami książek. 
 
Milion myśli, wiele stanowisk, tu nie ma złych interpretacji, tu jest intelektualny deser, wyzwanie i zarazem ulga, gdy wilczy apetyt na wiedzę zostaje zaspokojony. Tegoroczny Festival tym bardziej wyjątkowy, bo otwarty na publiczność i umożliwiający tradycyjny model świętowania - twarzą w twarz.  
 
Co na nas czeka w ramach Jubileuszowego Festivalu Miłosza? O tym i nie tylko w rozmowie z Dyrektorem Artystycznym krakowskiego przedsięwzięcia Krzysztofem Siwczykiem, dla którego literatura to nie tylko katalizator rozważań, ale także inspiracja do zagorzałej debaty i instrument do twórczego sporu.
 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners