Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

By Million Wires - Hurl
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

28.09
2021
Nie oceniaj książki po okładce. Myśląc o Bliskim Wschodzie nie daj się zwieść pozorom!

Nie oceniaj książki po okładce. Myśląc o Bliskim Wschodzie nie daj się zwieść pozorom!

 

Loading the player ...


 
By zrozumieć świat trzeba się zaangażować - dotknąć go, poznać. Odważyć się cierpliwie wysłuchać. Iran, Irak, Afganistan budzą wiele skojarzeń. Podobnie jest także z Kurdami.

Polityczne decyzje mocarstw od lat odbijały się piętnem na losach wielu nacji. Szukać daleko nie trzeba. Doświadczyliśmy tego my - Polacy, doświadczają tego również Kurdowie. Od lat pozbawieni granic, zostający symbolem hartu ducha i wielkich marzeń. Wielokrotnie poddawani represjom, a nawet próbom unicestwienia. W Turcji nazywani terrorystami. Zawsze zapomniani, spychani na dalszy plan. Nie mieszczący się w układane geopolitycznych zależności. Z racji na ropę naftową, a może kulturę i tradycję? 

Podróż na Bliski Wschód nie musi być zagrożeniem życia. Dziś przyniesie nam nowe spojrzenie na skrawek ziemi gdzie mylnie od linijki wytyczono granice. Jacy są w rzeczywistości Kurdowie? Jakim cudem udało im się obronić przed islamskimi fundamentalistami? Jak wiele nas z nimi łączy? Odpowiedzi na te pytania, ale także na to najbardziej przewrotne:  Po co światu Kurdowie? w audycji “Reporter na Tropie…”. Tym razem podążamy wraz z Pawłem Smoleńskim autorem książki o Kurdystanie po bezkresnym świecie pełnym uświęconych wartości i mrocznych diabelskich alternatych, które sprzysięgły się przeciw największej na świecie nacji bez swojego państwa.

 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners