Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Poranek w Nowinkach
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

27.03
2020
Muza, witraż i Paderewski…

Muza, witraż i Paderewski…

 

Loading the player ...


 
Artyści często mówią, że przy tworzeniu kolejnych dzieł towarzyszy im muza. Muza czyli weny znak, uosobienie wszystkich późniejszych emocji i inspiracji zapisanych w dziele.

Podczas minionego, acz wyjątkowego Salonu Bożonarodzeniowego mieliśmy okazję podziwiać pewne niezwykłe połączenie. Jednym z dzieł był witraż Piotra Barszczowskiego, który łączył w sobie piękno jak i niezwykłe przesłanie.
 
Zespół Pod Budą śpiewał kiedyś: “Muza ma sukienkę krótką, Muza skrzydła ma u rąk”. W witrażu Piotra Barszczowskiego muza jest główną bohaterką, która przywołuje wszystkie niezwykłe pieśni skomponowane przez genialnego mistrza muzycznego Ignacego Paderewskiego. 
 
W powyższej rozmowie zapraszamy do wysłuchania historii zdradzającej jak powstało dzieło. Była też okazja by osobiście poznać się z obecną na obrazie muzą - brzmi tajemniczo? Skorzystaj z okazji i posłuchaj! 
 
Wywiad przeprowadził: Michał‌‌ Lebiest
 
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners