Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Radio Nowinki PK - Serwis info PK
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

24.06
2020
Mota-Engil wspiera studentów Politechniki Krakowskiej

Mota-Engil wspiera studentów Politechniki Krakowskiej

 
 
Edukacja czyli teoria. Praca czyli praktyka. Połączenie jednego z drugim to szansa, by zagwarantować postęp zarówno przemysłu, jak i szkolnictwa wyższego.

Polska bierze przykład z krajów europy zachodniej, gdzie związki firm z naukowcami od zawsze owocowały ciekawymi projektami i dwustronnym rozwojem. Musimy pamiętać, że dobrze wykształcony pracownik jest na wagę złota. Dla studentów kluczową kwestią wpływającą na ich intelektualny progres jest możliwość kontaktu nie tylko z doskonała kadrą dydaktyczną, ale również możliwość praktycznej weryfikacji omawianych w trakcie zajęć zagadnień. W tym kontekście ścisła współpraca przemysłu i jednostek edukacyjnych daje nadzieję na polepszenie jakości kształcenia, jak też podwyższenie kwalifikacji i umiejętności absolwentów studiów wyższych. 
 
Dodatkowym aspektem takiej współpracy są kwestie równie ważne dla wszystkich żaków - czyli gratyfikacje finansowe w postaci stypendiów i umów gwarantujących zatrudnienie tuż po zakończeniu studiów.
 
O tym jak powyższe idee wdrażają w życie firma Mota-Engil i Politechnika Krakowska opowie w rozmowie profesor dr hab. inż Andrzej Szarata, dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej.
 
 
 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
--- --- ---
 
Materiał zrealizowany przy współpracy Radia Nowinki PK oraz Gazety Jutro ©
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners