Radio Nowinki - Kryptonim Samorzad

Podcasty

Lepsze dni ciągle jeszcze przed nami!

Nowy semestr zawsze daje nowe nadzieje. W obecnym roku tych oczekiwań jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Społeczność Politechniki Krakowskiej nie traci wiary, że normalność powróci, a z nią radość studentów uczęszczających na zajęcia stacjonarne.

Zarządzenia, procedury, a także finalnie szczepienia, mają przybliżyć w znaczny sposób tą wyczekiwaną przez wszystkich lepszą przyszłość. Puste korytarze maja się zapełnić, a uśmiechnięte twarze młodych ludzi dodać animuszu badaczom, których przy ulicy Warszawskiej w Krakowie nie brakuje. Droga do normalności jest jednak kręta. W ostatnim czasie na PK zrealizowano ankietę, która pozwala zrozumieć jak pracownicy Uczelni zapatrują się na ewentualną możliwość szczepień. Jej wyniki podpowiadają również w jaki sposób stawiać dalsze kroki związane z przygotowaniem adekwatnej odpowiedzi, na wyzwania jakie będą towarzyszyć żakom, i ich nauczycielom w 2021 roku.

Między innymi na ten temat więcej w optymistycznej rozmowie z magistrem inżynierem Leszkiem Bednarzem, Kanclerzem Politechniki Krakowskiej, który jest przekonany, że wykonywana praca “zespołów covidowych” już teraz procentuje.

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest