Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Stratovarius - Freedom
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

03.02
2021
Królewski Kraków polską stolicą pomiarów? Już niebawem TAK!

Królewski Kraków polską stolicą pomiarów? Już niebawem TAK!

 
 
Na Politechnice Krakowskiej ruszyły prace, których efektem będzie najnowocześniejsze w Polsce laboratorium metrologiczne.

Na Politechnice Krakowskiej ruszyły prace, których efektem będzie najnowocześniejsze w Polsce laboratorium metrologiczne. Być w światowej elicie, stworzyć najlepsze warunki pracy dla specjalistów i badaczy, koniec końców wpisać się w światową mapę instytucji współpracujących z przemysłem najnowocześniejszych technologii. Te i nie tylko te idee przyświecają wielkiej inwestycji realizowanej na terenie krakowskich Czyżyn.
 
Inicjatywa jest efektem współpracy w ramach “Narodowej Sieć Metrologii Współrzędnościowej” (NSMET), która zrzesza cztery czołowe uczelnie techniczne: Politechnikę Krakowską (lidera konsorcjum), a także Politechniki: Poznańska, Warszawska i Świętokrzyska. Wspólne działania tworzą naukową sieć i centrum badawcze światowej klasy.
 
Dla władz Politechniki Krakowskiej metrologia to bardzo ważna dyscyplina. Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych ma być tego materialnym dowodem. Wart ponad 46,5 mln zł projekt NSMET jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
Więcej na jego temat w rozmowie z dr hab. inż. Adamem Gąską, prof. Politechniki Krakowskiej, kierownikiem projektu NSMET.

 

 

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest

 

 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners