Makowiecki Band - Can't Get You Out Of My Head

Podcasty

Jesteśmy gotowi na wyzwania, z radością rozpoczynamy nowy rok akademicki!

Loading the player ...

"Z powodu pandemii trudności zapowiadają się podobne jak przed rokiem, ale nasza społeczność akademicka jest już inna. Silniejsza doświadczeniami, które zebraliśmy. Dlatego z pełną odpowiedzialnością mogę zapewnić – poradzimy sobie w każdych okolicznościach" – mówił w wystąpieniu inauguracyjnym rektor uczelni prof. Andrzej Białkiewicz.

By zaufać nauce nie można odrzucać tego co związane z poszerzaniem wiedzy. Uczelnie nawet w trudnych warunkach pandemicznych musza kontynuować swoje działanie, by rozwój ludzkości następował w sposób ciągły. Jest to zadanie niezwykle odpowiedzialne, wymagające trafnych decyzji i lidera, który nakreśli strategię pozwalającą na dynamiczyny progres. To także obowiązek, który spoczywa na wszystkich członkach społeczności akademickiej począwszy od studentów skończywszy na najwyższych władzach.

Dzięki jego realizacji doświadczamy podnoszenia jakości badań naukowych wysokiej oceny dorobku PK w ewaluacji dyscyplin naukowych, kształcenia opartego na wizjonerskich programach i dostosowania do zmieniających się trendów gospodarki. Politechnika Krakowska tworzy optymalne warunki do działań innowacyjnych, m.in. przez rozwijanie współpracy z otoczeniem gospodarczym, samorządowym, akademickim oraz inwestycje w strategiczną infrastrukturę badawczą i dydaktyczną.

Dumni z rozpoczynającego się roku akademickiego 2021/2022  zachęcamy do wysłuchania w całości przemówienia jakie wygłosił w minoną sobotę podczas Inauguracji Roku Akademickiego Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Białkiewicz.