Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Shawn Mendes - 305
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

08.07
2021
Jesteś tym co jesz i pijesz!

Jesteś tym co jesz i pijesz!

 

Loading the player ...


 
Dobra dieta to ta zrównoważona, zgodna z piramidą żywieniową. Układanka pełna owoców i warzyw. Co zrobić by ich konsumpcja sprawiała przyjemność? Często to wyzwanie. Czy rzeczywiście takie trudne?

 

To nie będzie nowość jeśli powiemy, że szczególnie w okresie wakacyjnym powinniśmy korzystać z różnorodności dostępnych na targach owoców i warzyw. Słodkie, pachnące i do tego kryjące w sobie wiele składników mineralnych, czy antyoksydantów. By czuć się lepiej, wcale nie musimy konstruować planów dietetycznych, wystarczy, że zmaksymalizujemy ilość naturalnych produktów, które spożywamy. 
 
Jak najłatwiej “wkręcić się” w jedzenie warzyw? Oczywiście poprzez soki! Koktajle, mixy i wyciskane soki, wszystko to idealny pomysł by poprawić stan cery, zrzucić nadmierne kilogramy, jak też wzmocnić swoją odporność. Potwierdzają to naukowe badania i wypowiedzi lekarzy. Zdarzyło się Wam wypić koktajl z buraka? Nie?! To źle, bo burak połączony z jabłkiem gwarantuje nie tylko znakomite doznania wizualne, ale też pysznie smakuje.
 
W czasach, gdy coraz częściej sceptycznie patrzymy na słodzone napoje, pora byśmy zauważyli walory wszystkiego co możemy zrobić własnoręcznie, lub jak kto woli w zaciszu domu - przecież wyciskanie soku możemy przeprowadzić w sposób zautomatyzowany, który jedynie wymaga od nas zakupienia owoców i włożenia ich do wyciskarki, oczywiście po wcześniejszym umyciu… Proste prawda?
 
O tym, że w sokach jest moc powiemy więcej w rozmowie z entuzjastą zdrowego żywienia Robertem Zimnochem, który zarzeka się, że szklanka soku z rana jest równie energetyczna i równie mocno pobudza do działania, jak czarne mocne espresso! 
 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners