Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Morning Parade - 09 Monday Morning
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

19.03
2021
Interesujesz się historią? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Interesujesz się historią? Ten konkurs jest dla Ciebie!

 

Loading the player ...


 
Przypominamy! To już ostatnie godziny zapisów do IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Na tych, którzy przystąpią do rywalizacji czekają: niezwykła przygoda i atrakcyjne nagrody.
 
 
Historia i wspomnienia, to nieodzowna część naszego życia. Niektórzy twierdzą nawet, że czas dzieli się na przyszłość i przeszłość, z pominięciem teraźniejszości. Ważne wydarzenia na naszych oczach zapisują się w annałach, by później kształtować i edukować kolejne pokolenia. Wertowanie i poznawanie, tego co minione może przypominać fascynujące śledztwo. Późniejsze zgłębianie wiedzy, to zarówno doskonała zabawa, jak i szansa by zrozumieć kolejne zmiany świata. Dodatkowo, kiedy sięgamy w przeszłość  odnaleźć możemy w prosty sposób wzory postępowania - użyteczne tak dziś, jak i w przyszłości.
 
Czy naszym idolem może być Tadeusz Kościuszko? Jak nie, jak tak! Chciałoby się zakrzyknąć, cytując bohaterów pewnego serialu komediowego. Życiorys Patrona Politechniki Krakowskie obfituje w tak wiele ważnych dla historii świata wydarzeń, że aż trudno uwierzyć, że był on uczestnikiem ich wszystkich. Jako bohater narodowy zarówno w Polsce, jak i USA może z pewnością być wzorem do naśladowania. 
 
Dziś zachęcamy Was by połączyć ciekawość i fascynację historią, a później wzięć udział w konkursie na temat patrona Politechniki Krakowskiej. Jest on skierowany zarówno do uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i studentów. Ma formułę dwuetapową, a pierwszy z nich odbędzie się 9 kwietnia. Na zwycięzców rywalizacji czekają dodatkowe punkty w rekrutacji oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. 
 
Jak będzie wyglądać tegoroczny konkurs, na co zwrócić szczególną uwagę? O tym wszystkim opowiada w naszej rozmowie Bartłomiej Krystyński - przedstawiciel Biura Promocji PK, prywatnie miłośnik historii, reprezentant gremium organizującego obecną edycję rywalizacji.
 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
Rejestracji można dokonać do 22 marca za pośrednictwem strony internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners