Myslovitz - Scenariusz dla moich sasiadow

Podcasty

Interesujesz się historią? Ten konkurs jest dla Ciebie!

Loading the player ...

Przypominamy! To już ostatnie godziny zapisów do IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”. Na tych, którzy przystąpią do rywalizacji czekają: niezwykła przygoda i atrakcyjne nagrody.

Historia i wspomnienia, to nieodzowna część naszego życia. Niektórzy twierdzą nawet, że czas dzieli się na przyszłość i przeszłość, z pominięciem teraźniejszości. Ważne wydarzenia na naszych oczach zapisują się w annałach, by później kształtować i edukować kolejne pokolenia. Wertowanie i poznawanie, tego co minione może przypominać fascynujące śledztwo. Późniejsze zgłębianie wiedzy, to zarówno doskonała zabawa, jak i szansa by zrozumieć kolejne zmiany świata. Dodatkowo, kiedy sięgamy w przeszłość  odnaleźć możemy w prosty sposób wzory postępowania - użyteczne tak dziś, jak i w przyszłości.

Czy naszym idolem może być Tadeusz Kościuszko? Jak nie, jak tak! Chciałoby się zakrzyknąć, cytując bohaterów pewnego serialu komediowego. Życiorys Patrona Politechniki Krakowskie obfituje w tak wiele ważnych dla historii świata wydarzeń, że aż trudno uwierzyć, że był on uczestnikiem ich wszystkich. Jako bohater narodowy zarówno w Polsce, jak i USA może z pewnością być wzorem do naśladowania.

Dziś zachęcamy Was by połączyć ciekawość i fascynację historią, a później wzięć udział w konkursie na temat patrona Politechniki Krakowskiej. Jest on skierowany zarówno do uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i studentów. Ma formułę dwuetapową, a pierwszy z nich odbędzie się 9 kwietnia. Na zwycięzców rywalizacji czekają dodatkowe punkty w rekrutacji oraz atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe.

Jak będzie wyglądać tegoroczny konkurs, na co zwrócić szczególną uwagę? O tym wszystkim opowiada w naszej rozmowie Bartłomiej Krystyński - przedstawiciel Biura Promocji PK, prywatnie miłośnik historii, reprezentant gremium organizującego obecną edycję rywalizacji.

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest

Rejestracji można dokonać do 22 marca za pośrednictwem strony internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl