Radio Nowinki - Muzyczne Niezapominajki - The Cure

Podcasty

Dzień Liczby Pi na PK

Loading the player ...

14 marca na Politechnice Krakowskiej po raz kolejny świętowano Dzień Liczby Pi. Odbyły się m.in. konkursy w układaniu kostki Rubika na czas i recytowaniu rozwinięcia liczby pi. Laureatami rywalizacji zostali: student PK Albert Stanula, który kostkę ułożył w 16,88 sekundy oraz Marek Mroczek z UP - wyrecytował 403 cyfry po przecinku. Ze zwycięzcami i uczestnikami rozmawiał Maciek Olędzki. Przypomnijmy, że Dzień Liczby Pi organizowany jest przez Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Fizyki, Matematyki i Informatyki PK.