Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Scorpions - Wind Of Change
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

24.02
2020
Daj się uwieźć brzydocie zniszczonego świata…

Daj się uwieźć brzydocie zniszczonego świata…

 

Loading the player ...


 
Czy opuszczone tereny postindustrialne, hałdy po wyrobiskowe mogą stanowić inspirację artystyczną? Czy mogą zawirować w głowie i wchłonąć na dłuższy czas? Oczywiście, że tak!

 

Postęp niesie ze sobą nie tylko innowacje. Industrializacja to zanieczyszczenia, to przedmiotowe podejście do tematu ekologii, która najczęściej stanowi przeszkodę w rozwoju. Co dzieje się gdy na pewnym etapie człowiek stwierdza, że kończy eksploatować dane złoże, albo zamyka fabrykę. Jak wyglądają gigantyczne tereny złomowisk… 
 
Piękno w destrukcji, piękno w terenach opuszczonych odnajduje Ewa Hoppe Nowicka, której prace możemy zobaczyć na wystawie “Artefakty postępu” w Galerii Kotłowania. Brutalne krajobrazy choć stanowią przestrogę, w pewnym wymiarze fascynują swoją formą i kolorami.
 
Porozmawiajmy o ekologii… ale tak inaczej. Zapraszamy na rozmowę z autorką prac Ewą Hoppe-Nowickią.
 
 
 
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners