Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Various - T.Love / Warszawa
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

13.06
2021
By się czegoś nauczyć, trzeba tego chcieć!

By się czegoś nauczyć, trzeba tego chcieć!

 

Loading the player ...


 
Nauka języków obcych nigdy nie była tak prosta. Dziś wystarczy komputer i internet, by zyskać dostęp do zasobów, przy wykorzystaniu których, zdobywanie wiedzy to najzwyczajniej w świecie przyjemność!

Technolodzy wieszczą, że niebawem wirtualne narzędzia będą dla nas tłumaczami w czasie rzeczywistym, mimo to językami obcymi warto władać. Bycie poliglotą to nic złego, ba- to idealny sposób by poszerzyć grono przyjaciół i zyskać znajomości w wielu krajach świata. Oczywiście nauka egzotycznych języków nie jest prosta, wszakże zawsze pozostaje nam szansa by biegle opanować najbliższy nam uniwersalny język- czyli angielski!
 
Jak się do tego zabrać? 
 
Możliwości jest wiele. Jedni wybiorą książki inni pójdą na kurs z wyspecjalizowanym nauczycielem, jeszcze inni postawią na wirtualne zasoby i programy komputerowe. Na Politechnice Krakowskiej oferta edukacyjna w zakresie języka angielskiego jest również niezwykle interesująca. Ciekawostką są kursy online, dostępne na platformie e-learningowej Navoica. Tu czeka na wszystkich zainteresowanych, między innymi zestaw lekcji, pomagających wzmocnić słownictwo typowo przydatne przy rekrutacji do wymarzonej pracy. Osoby korzystające z zasobów pierwszej polskiej platformy typu MOOC (ang. Massive Open Online Course – Masowy Otwarty Kurs Online) mają też do dyspozycji sześć innych kursów językowych, także opracowanych na PK. 
 
Warto przypomnieć, że koncepcja kursów typu MOOC powstała w Stanach Zjednoczonych i szybko zyskała uznanie w Europie. Kursy MOOC przygotowywane są przez instytucje edukacyjne. Ich celem jest umożliwienie zdobywania wiedzy, kompetencji i umiejętności w sposób dogodny, szybki, bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Udział w kursach nie wymaga od zainteresowanych spełnienia dodatkowych kryteriów. W 2018 r. ówczesne Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Młodej Nauki, uruchomiły platformę edukacyjną navoica.pl, działającą w formule MOOC. Platforma pozwala na kształcenie przez całe życie (tzw. life-long learning), jest darmowa i dostępna w dowolnym miejscu na świecie.
 
Więcej na temat nauki języka angielskiego i ofercie dydaktycznej sygnowanej znakiem jakości SJO PK, w rozmowie z Magdaleną Corą, która zwraca uwagę, że zdobywanie umiejętności językowych może być przyjemnością i wcale nie musi być uciążliwym zajęciem!
 
---
Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners