Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Red Hot Chili Peppers - Scar Tissue
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

20.07
2020
Automatyzacja rozwija się szybciej niż nam się wydaje?

Automatyzacja rozwija się szybciej niż nam się wydaje?

 
 
Elektroniki użytkowej w damskich torebkach i męskich kieszeniach jest z roku na rok coraz więcej.
 
Rozwój technologii bezsprzecznie jest motorem cywilizacyjnego postępu. Co jednak niezwykle ciekawe by innowacje mogły wejść w życie często potrzeba katalizatora, który wesprze technologiczne nowinki w momencie ich komercyjnego startu. Nim w dużej mierze jest pęd ku obniżeniu kosztów produkcji, ale ostatnio również koronawirus. I choć rozwój automatyzacji daje wiele korzyści, to przynosi również obawy.  Dlaczego?
 
 
Usprawnienia procesów w branżach usługowych lub produkcyjnych zmieniają rynek pracy. Z dnia na dzień wieloletni specjaliści jednego obszaru zadań tracą swoje zajęcie, inni natomiast zyskują. Następują roszady i przetasowania. Inne umiejętności stają się kluczowe w walce o posadę. I choć nikt dziś nie wyobraża sobie życia bez komputerów, to pewne rozwiązania automatyzacyjne - tak jak rewolucja cyfrowa kiedyś - przynoszą lęk, a często nawet sprzeciw.  
 
Czy nowe technologie rzeczywiście na naszych oczach zrewolucjonizują świat pracy? Czy automatyzacji należy się bardziej obawiać czy jednak upatrywać w niej szansę? Odpowiedzi między innymi na te tematy w rozmowie z Mikołajem Dramowiczem założycielem i szefem firmy DataPAX.

 

 

Wywiad przeprowadził: Michał Lebiest
 
--- --- ---
 
Materiał zrealizowany przy współpracy Radia Nowinki PK oraz Gazety Jutro ©
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners