Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Graham Coxon - Ooh, Yeh Yeh (Radio Edit)
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

Podcasty

27.03
2024
„Andrzej był prawdziwym Artystą. Architektem Artystą”

„Andrzej był prawdziwym Artystą. Architektem Artystą”

 

Loading the player ...


 
Już po zakończeniu studiów magister Białkiewicz zwracał na siebie uwagę jako doskonały rysownik. W dziedzinie grafiki prawdziwy mistrz - wspomina swojego przyjaciela Profesor Andrzej Kadłuczka, jeden z pierwszych, a zarazem najdłużej zachowujący zawodowy kontakt współpracownik.
Jego zatrudnienie na PK było kolokwialnie mówiąc prawdziwym strzałem w dziesiątkę - dodaje, z uznaniem odnosząc się do działań jakie stały się wizytówką późniejszego Rektora PK Andrzeja Białkiewicza. 
 
Ludzi niezastąpionych ponoć nie ma, są jednak tacy którzy pozostawiają po sobie silny i mocno odciśnięty ślad. Bez wątpienia taką osobą był profesor Andrzej Białkiewicz. Wybitny architekt, a przy tym niezwykły człowiek. Jak podkreślają w rozmowach jego współpracownicy - zawsze cierpliwy, gotowy by poświęcić czas i wysłuchać. Nie bał się, gdy pojawiała się taka potrzeba, by okazać wsparcie. W swojej pracy zawodowej bezapelacyjny artysta, dla którego ołówek był wystarczającym narzędziem do przekazania wizji, projektu lub nieszablonowego rozwiązania. Autorytet nie tylko dla naukowców, ale także dla studentów, z którymi dzielił wspólne pasje, z którymi jak nikt inny potrafił rozmawiać. Oddany twórczemu zagospodarowaniu pojęć sakrum i profanum. 
 
Mówi się, że czas leczy rany, ale czy rzeczywiście tak jest? Minął rok od kiedy tragiczna informacja o śmierci Rektora Andrzeja Białkiewicza obiegła całą Politechnikę Krakowską. Mimo upływu czasu, pewne blizny nadal są widoczne i zapewne dla wielu takie pozostaną. 
 
Zachęcamy do wysłuchania wspomnień Profesora Andrzeja Kadłuczki, przyjaciela i zawodowego współpracownika śp. Rektora Andrzeja Białkiewicza. To niezwykła podróż w czasie, która pozwala zrozumieć jak ważne jest posiadanie ideałów i wiara w to, że nawet najambitniejsze projekty można zrealizować. 
 
---
Rozmawiał: Michał Lebiest
Realizacja: Łukasz Miłoszewski
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners