Radio Nowinki - WorekBuszu

2022
Zwycięzcy etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych nagrodzeni na PK

30 marca w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej odbyło się spotkanie z laureatami etapu okręgowego XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Teraz przed najlepszymi uczestnikami okręgowych zmagań finał, który w dniach 8-9 kwietnia zostanie przeprowadzony w Opolu. Celem Olimpiady jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań budownictwem, lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych, zapoznanie z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa oraz stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

Zawody okręgowe XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbyły się 5 marca w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia” na kampusie głównym PK. Wzięło w nich udział aż 113 osób. To największa liczba uczestników wśród 12 okręgów, w których odbywają się zawody. Krakowski etap, podobnie jak w poprzednich latach, został objęty patronatem przez rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr. hab. inż. arch. Andrzeja Białkiewicza.

Do finału centralnego XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zakwalifikowało się 8 uczestników z okręgu krakowskiego:

1. Mateusz Wójtowicz (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

2. Igor Malisz (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie)

3. Damian Piegza (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

4. Dawid Siudut (Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku)

5. Dawid Wydra (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

6. Jakub Sułkowski (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

7. Joanna Palac (Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej)

8. Bruno Malisz (Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie)

30 marca br. na Politechnice odbyło się spotkanie z laureatami i nauczycielami, którzy przygotowywali ich do zawodów. Wziął w nim udział m.in. dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PK prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata oraz dr inż. Marcin Radoń, pracownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli WIL PK oraz przewodniczący Komitetu Okręgowego OWiUB, a także dr hab. inż. Filip Pachla, prof. PK, który reprezentował Małopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa i Dariusz Domajewski z Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, który współpracuje z innymi uczelniami, a także instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz budownictwa. Nagrody dla laureatów ufundowała Politechnika Krakowska, firma Fakro, Stowarzyszenie Producentów Cementu, Urząd Miasta Krakowa i Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.