Daughtry - Maybe We're Already Gone

Zostań dawcą szpiku na PK! Akcja Helpers’ Generation od 4 do 8 grudnia

Po raz kolejny Politechnika Krakowska włącza się w studencką inicjatywę Helpers’ Generation, która potrwa od 4 do 8 grudnia br. Prostej rejestracji do bazy prowadzonej przez Fundację DKMS potencjalny dawca szpiku będzie mógł dokonać na stoiskach rozstawionych w kilku lokalizacjach uczelni. Organizatorami akcji są Fundacja DKMS oraz Samorząd Studencki PK.

Dawcą może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który na stałe mieszka w Polsce. Procedura rejestracyjna polega na przejściu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza rejestracyjnego zawierającego podstawowe dane osobowe. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji w formie e-maila. Cały proces rejestracji trwa około 3-4 miesiące. Jeśli okaże się̨, że zarejestrowana osoba posiada takie same cechy tkankowe jak pacjent chorujący na nowotwór krwi, dochodzi wtedy do pobrania komórek i przeszczepienia ich pacjentowi.

W dniach 4-10 grudnia wolontariuszy będzie można spotkać na Politechnice Krakowskiej:

• 4 i 5 grudnia od 17.00 do 20.00 - Osiedle Studenckie Politechniki Krakowskiej DS4
  • 4 i 6 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus przy ul. Warszawskiej, WIEIK
  • 4 i 8 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus przy ul. Warszawskiej, WIL
  • 5 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus przy ul. Warszawskiej, WIiTCh
  • 5 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus przy ul. Podchorążych, WA/WIMiF
  • 6 grudnia od 9.00 do 22.00 - Klub Kwadrat
  • 6 i 8 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus przy ul. Warszawskiej, Galeria Gil
  • 7 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus w Czyżynach, WM/WIMiF
  • 7 grudnia od 9.00 do 15.00 - Kampus przy ul. Warszawskiej, WIŚiE

Więcej informacji o akcji Helpers’ Generation na Politechnice na Facebooku.

Warto przypomnieć, że podczas wiosennej edycji akcji, która odbywała się od 17 do 21 kwietnia br. padł rekord liczby zarejestrowanych potencjalnych dawców szpiku kostnego na Politechnice Krakowskiej. Do bazy prowadzonej przez Fundację DKMS zarejestrowało się wówczas ponad 200 osób. Jest to najlepszy wynik, jaki do tej pory udało się osiągnąć na Politechnice Krakowskiej. Dotychczasowy rekord wynosił 143 osoby.

HELPER’s Generation to inicjatywa studencka Fundacji DKMS. Dwa razy w roku na uczelniach w całej Polsce przeprowadzana jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród studentów. Informacje o tym, jak przebiega rejestracja kandydatów można znaleźć na stronie fundacji DKMS.