Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

Popsysze - Popsysze / She's A Pumpkin
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

15.04
2021
Znamy wyniki I etapu konkursu o Tadeuszu Kościuszce

Znamy wyniki I etapu konkursu o Tadeuszu Kościuszce

 
Znamy wyniki I etapu konkursu o Tadeuszu Kościuszce
9 kwietnia odbył się I etap IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz”, którego organizatorem jest Politechnika Krakowska. Do finału zakwalifikowało się dziesięcioro najlepszych uczestników – pięcioro uczniów i pięcioro studentów.
 
Przed nimi finałowy II etap, zaplanowany na 23 kwietnia. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy w historii konkursu, finał zostanie przeprowadzony zdalnie. 
 
Zainteresowanie tegoroczną edycją było bardzo duże, o czym świadczy ilość zgłoszeń oraz liczba uczestników I etapu. Tradycyjnie, do konkursu na temat patrona Politechniki Krakowskiej mogli zgłaszać się uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci. Rejestracja za pośrednictwem strony internetowej (kosciuszko.pk.edu.pl) trwała od 26 lutego do 22 marca. 
 
Najlepsi w I etapie konkursowych zmagań okazali się: 
 
  - Karolina Krańska (VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie)
  - Aleksandra Krakowska (III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie)
  - Adrian Mazik (Zespół Szkół w Krzepicach)
  - Marcel Tomalski (II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim)
  - Błażej Koziełek (I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim)
 
   
  - Dominik Ryś (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu)
  - Paweł Zyglewski (Politechnika Gdańska)
  - Mateusz Słupiński (Uniwersytet Szczeciński)
  - Piotr Tomasik (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki) 
  - Kamil Wiatr (Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki)   
 
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie konkursu. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Troje najlepszych uczniów otrzyma też dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej.
 
Ze względu na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, finał konkursu „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” odbędzie się zdalnie w formie testu on-line. Zgodnie z Regulaminem (par. 8), uczestnicy II etapu odpowiedzą na 30 pytań zamkniętych w wyznaczonym czasie, który wynosi 15 minut. Na ostateczny wynik złożą się punkty uzyskane za poprawne odpowiedzi (1 punkt za każdą poprawną odpowiedź), a także punkty za niewykorzystany czas (0,5 punktu za każdą pełną minutę niewykorzystanego czasu). W wypadku równej liczby punktów uzyskanej przez kilku uczestników decydować będzie dokładny czas udzielenia odpowiedzi. Im krótszy, tym wyższa pozycja w rankingu.
 
Szczegóły związane z konkursem „Tadeusz Kościuszko – inżynier i żołnierz” znajdują się na stronie internetowej: kosciuszko.pk.edu.pl
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje rektor Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Białkiewicz.
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners