Noel Gallagher - Dream On

Znamy wyniki 45. Biegu Kościuszkowskiego

Zimna i deszczowa pogoda, nie ostudziła emocji na Politechnice Krakowskiej. Po raz 45. odbył się Bieg Kościuszkowski.

W tym roku ponownie areną sportowych zmagań był kampus główny Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24.  Wydarzenie zostało zorganizowane przez Politechnikę Krakowską, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PK oraz Centrum Sportu i Rekreacji PK.

W tym roku Uliczny Bieg Sztafetowy Szlakiem Pomników Pamięci Tadeusza Kościuszki wyjątkowo nie odbył się w rocznicę złożenia przysięgi Tadeusza Kościuszki na krakowskim rynku. Z uwagi na okres żałoby po śmierci JMR Politechniki Krakowskiej prof. Andrzeja Białkiewicza, wydarzenie przeniesione zostało na 25 kwietnia br.

Program zawodów obejmował: bieg VIP-ów (1 okrążenie), bieg sztafetowy kobiet (4x1 okrążenie), bieg pracowników PK w ramach Memoriału im. Edwarda Surdyki (1 okrążenie), bieg sztafetowy osób z niepełnosprawnościami (4x1 okrążenie) i bieg sztafetowy mężczyzn (5x1 okrążenie).

Wyniki 45. Biegu Kościuszkowskiego

3. mgr inż. Sylwia Momot-Luzara
  4. prof. dr hab. inż. Agnieszka Sobczak Kupiec

Bieg Sztafetowy Mężczyzn – kategoria Open

1. AZS Politechnika Krakowska II (Wiktor Skimina, Krzysztof Filipek, Michał Mucha, Maciej Szymacha, Krzysztof Kowalczyk)
  2. AZS Politechnika Krakowska I (Patryk Bednarz, Oskar Nowak, Oskar Śliwiński, Sebastian Werecki, Filip Buliński)
  3. AZS Akademia Górniczo-Hutnicza (Tristan Malatyński, Maksymilian Stasiowski, Karol Bizoń, Łukasz Zygmunt, Maciej Kopeć)

Bieg Sztafetowy Mężczyzn – kategoria Krakowskie uczelnie

1. AZS Politechnika Krakowska 2 (Wiktor Skimina, Krzysztof Filipek, Michał Mucha, Maciej Szymacha, Krzysztof Kowalczyk)
  2. AZS Politechnika Krakowska 1 (Patryk Bednarz, Oskar Nowak, Oskar Śliwiński, Sebastian Werecki, Filip Buliński)

Bieg Sztafetowy Mężczyzn – kategoria Szkoły średnie

1. IV Liceum Ogólnokszałcące im. Tadeusza Kościuszki I (Kondrad Mateja, Maciej Marzec, Jarosław Łyko, Maciej Plebański, Eryk Kochanowski)
  2. Zespół Szkół Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki II (Hubert Proszek, Konrad Pszczółkowski, Paweł Kołodziej, Krzysztof Baster, Mateusz Ziemiński)
  3. Zespół Szkół Energetycznych im. Tadeusza Kościuszki IV (Wiktor Stachowicz, Dawid Poradowski, Stanisław Kędzierski, Marcin Jeleń, Patryk Słowikowski)

Bieg Sztafetowy Mężczyzn – kategoria Służby mundurowe

1. Szkoła Aspirantów Pożarnictwa z Krakowa (Grzegorz Kostycz, Mateusz Hurkała, Gąsiorek Bartosz, Michał Szewczyk, Maksymilian Tatar)

Bieg Sztafetowy Kobiet – kategoria Open

1. AZS Politechnika Krakowska I (Monika Małek, Natalia Zakrzewska, Weronika Brachucy, Margot Guerrero)
  2. AZS Akademia Górniczo-Hutnicza (Justyna Bryzek , Agnieszka Kalinowska, Karolina Orzechowska, Ewelina Pancylejko)
  3. IV Liceum Ogólnokszałcące im. Tadeusza Kościuszki (Amelia Pawlikowska, Karolina Ulidowska, Natasza Szostak, Niessner Ola)

Bieg Sztafetowy Kobiet – kategoria Krakowskie uczelnie

3. AZS Politechnika Krakowska II (Natalia Jończyk, Aleksandra Majdak, Marta Rogowska, Weronika Polczyńska)

Bieg Sztafetowy Kobiet – kategoria Szkoły średnie

1. IV Liceum Ogólnokszałcące im. Tadeusza Kościuszki (Amelia Pawlikowska, Karolina Ulidowska, Natasza Szostak, Niessner Ola)
  2. Zespół Szkół Budowlanych CHEMOBUDOWA (Patrycja Pabisek, Oliwia Czerwińska, Faltyn Oliwia, Chernysh Tatiana)

Bieg Sztafetowy Kobiet – kategoria Służby mundurowe

1. Szkoła Aspirantów z Krakowa (Dominika Ostrowska, Magda Kielek, Magdalena Bućko, Kinga Sekuła)

Bieg Osób z Niepełnosprawnościami

1. Politechnika Krakowska (Laurencja Chrapek, Ernest Piecha, Bartłomiej Fąfara, Mateusz Leśniak)
  2. Akademia Górniczo-Hutnicza (Zuzanna Zając, Krzysztof Kordal, Franciszek Stolarczyk, Łukasz Leśny)

Partnerem 45. Biegu Kościuszkowskiego była Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej. Patronat Honorowy sprawowali wojewoda małopolski Łukasz Kmita, prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski, konsul generalna USA Erin Nickerson, prezes Zarządu Głównego AZS prof. Alojzy Nowak, prezes Zarządy AZS Kraków prof. Michał Spieszny oraz rektor Politechniki Krakowskiej.