Star Guard Muffin - Let's Stop

2023
Znamy laureatów letniej edycji stypendiów z Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Krakowskiej

24 studentów i 4 doktorantów zostało laureatami drugiej tegorocznej edycji własnego programu stypendialnego Politechniki Krakowskiej. Uczelnia nagrodziła ich za wybitne osiągnięcia badawcze, projektowe i publikacyjne półrocznym stypendium, które będą mogli przeznaczyć m.in. na dalszy rozwój naukowy. Politechnika uruchomiła Własny Fundusz Stypendialny w 2021 roku. Od tego czasu do odnoszących naukowe i konkursowe sukcesy studentów i doktorantów trafiło z niego blisko 570 tys. zł.

Konkurs stypendialny w ramach Własnego Funduszu Stypendialnego PK odbywa się dwa razy do roku. We właśnie rozstrzygniętym letnim naborze wsparcie finansowe otrzyma 24 studentów I i II stopnia oraz 4 doktorantów. Dostaną od Politechniki Krakowskiej półroczne stypendia, wypłacane co miesiąc w wysokości zależnej od pozycji na liście rankingowej (studenci od 440 zł do 1 640 zł, doktoranci od 870 zł do 1000 zł). W sumie w dwóch tegorocznych edycjach programu stypendialnego uczelnia przeznaczyła na stypendia dla aktywnych naukowo studentów i doktorantów - laureatów prestiżowych konkursów i wystaw wynalazków, autorów znaczących publikacji naukowych, uczestników innowacyjnych projektów badawczych – ponad 260 tysięcy zł.

Najwięcej laureatów w rozstrzygniętym właśnie rozdaniu stypendiów – ma Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej, Stypendia otrzymało aż 18 jego studentów. Wsparcie otrzyma też 3 reprezentantów Wydziału Architektury, 2 studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki oraz jeden Wydziału Mechanicznego. Wśród laureatów-doktorantów jest trzech słuchaczy Szkoły Doktorskiej oraz doktorantka z Wydziału Mechanicznego.

Z pełną listą laureatów Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Krakowskiej w naborze letnim 2022/2023 można zapoznać się na stronie Politechniki Krakowskiej.