Nieznany wykonawca - Œcie¿ka 1

2023
Znamy laureatów konkursu „Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie miejskim”

Po raz kolejny studenci architektury na WA PK podjęli wyzwanie w konkursie „Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie miejskim”. Zdaniem jury najlepsze prace przygotowali: Agnieszka Andzel, Patryk Tatara i Albert Wąchała.

Tematem XXIII edycji konkursu dla studentów II roku 4 semestru studiów na Wydziale Architektury był dom. Zadanie młodych architektów polegało na zaprojektowaniu jednorodzinnego, wolnostojącego domu, który usytułowany jest na wskazanej działce w mieście. Konkurs jest efektem współpracy Katedry Projektowania Architektonicznego WA PK oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu.

Wyniki konkursu poznaliśmy 29 czerwca br. Studenckie prace oceniało jury w składzie: prof. dr hab. inż. arch. Tomasz Kozłowski, prof. dr hab. inż. arch. Justyna Kobylarczyk, mgr inż. Zbigniew Pilch, dr inż. arch. Anna Mielnik, prof. PK, dr inż. arch. Monika Gała-Walczowska, dr inż. arch. Marek Początko, dr inż. arch. Przemysław Bigaj, mgr inż. arch. Piotr Stalony-Dobrzański, mgr inż. arch. Wojciech Ciepłucha oraz mgr inż. arch. Grzegorz Twardowski.

Nagrodami w konkursie „Architektura betonowa – Gra brył – Dom w krajobrazie miejskim” uhonorowano: Agnieszkę Andzel, Patryka Tatarę i Alberta Wąchałę. Jury przyznało również 24 wyróżnienia. Laureaci otrzymali trzy równorzędne nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Producentów Cementu.

Studenckie prace można oglądać w kuluarach pierwszego piętra budynku Wydziału Architektury przy ul. Warszawskiej 24 oraz na stronie internetowej Katedry Projektowania Architektonicznego. Tam też dostępna jest fotograficzna relacja z ogłoszenia wyników.

Projekty wykonane w ramach konkursu „Architektura Betonowa – Gra Brył – Dom w Krajobrazie Miejskim” biorą udział także w plebiscycie zorganizowanym przez czasopismo „Architektura i Biznes”. Do 3 września br. na stronie miesięcznika będzie trwało głosowanie na Nagrodę Publiczności. Zostanie nią uhonorowany projekt, który uzyska największą liczbę głosów. Głosować można tylko raz i wyłącznie na jeden projekt. Autorka lub autor pracy z największą liczbą głosów otrzyma dyplom i roczną prenumeratę miesięcznika „A&B”.