Politechnika Krakowska
Radio Nowinki

słuchaj nas online

aktualnie gramy:

The Scorpions - Wind Of Change
  

napisz do nas

Radio Nowinki
DS3 "Bartek"
ul. Skarżyńskiego 7/6
31-866 Kraków

tel.: 12 648-25-71
e-mail: nowinki@pk.edu.pl
gg: 5430823 

 

Obserwuj nas na:

Radio Nowinki na FacebookuRadio Nowinki na Instagramie

 

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS !!

Już teraz zgłoś się do nas i naucz się radiowego fachu. Zdobądź cenne doświadczenie i staż pracy. Napisz na nasz adres e-mail lub na FB lub przyjdź w poniedziałek o 20:00 na spotkanie radiowe w naszej siedzibie.

 

 

Klub Kwadrat

 

Galicja Productions

newsy

28.09
2020
Znamy laureatów 13. Mastercard OFF CAMERA

Znamy laureatów 13. Mastercard OFF CAMERA

 
Znamy laureatów 13. Mastercard OFF CAMERA
Maura Delpero i jej „Maternal” z Krakowską Nagrodą Filmową (25 000 dolarów), „Supernova” Bartosza Kruhlika z nagrodą Kulczyk Foundation (100 000 zł) i „Maryjki” Darii Woszek z Nagrodą Publiczności. Kto jeszcze triumfował podczas gali zamknięcia 13. Mastercard OFF CAMERA?

Decyzją Jury Konkursu Głównego „Wytyczanie drogi" (Jan Komasa, Sophie Hyde i Tom Hall), to „Maternal” okazał się numerem jeden. W swoim fabularnym debiucie Maura Delpero uważnie i z czułością przygląda się różnym formom i obliczom macierzyństwa. Daleka jest przy tym od osądzania swoich bohaterek.

Uznanie jurorów Konkursu Polskich Filmów Fabularnych zdobyła „Supernova”. Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman zdecydowali, że to do Bartosza Kruhlika trafi 100 000 zł – nagroda Kulczyk Foundation.
 
Konkurs Główny „Wytyczanie drogi” oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych są częściami projektu „Obraz świata / Świat w obrazach", realizowanego podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA. To publiczność jest najsurowszym jurorem. W tym roku największą popularnością cieszyły się „Maryjki” Darii Woszek – film zdobył nagrodę publiczności ufundowaną przez BNP Paribas Bank Polska SA.
 
W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych ponownie przyznano nagrodę Mastercard Rising Star dla najlepszego aktorskiego debiutu. Wyróżnienie i 10 000 zł otrzymała Zofia Domalik”, która jest jednocześnie laureatką nagrody dla najlepszej aktorki (jej partnerem jest Player.pl). Najlepszym aktorem został Maciej Musiałowski (partnerem jest UPC). Jurorzy przyznali również wyróżnienie aktorskie, które otrzymał Bartłomiej Topa.
 
fot. Mastercard OFF Camera 2020
 
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI trafiła do filmu „A Thief’s Daughter”. Belén Funes nie tylko ostro rozprawia się z wciąż obecnymi w hiszpańskim społeczeństwie patriarchalnymi normami, ale tworzy jedną z bardziej fascynujących i silniejszych postaci kobiecych w najnowszym kinie iberyjskim. Reżyserka wciąga widzów w toksyczną relację między bohaterami, utrzymując ich do końca w stanie pełnego emocjonalnego zaangażowania i napięcia.
 
Podczas gali ogłoszono również nagrody w tegorocznym jubileuszowym konkursie SCRIP PRO. Nagrodę Główną Stowarzyszenia Filmowców Polskich w wysokości 15 000 zł otrzymał Piotr Hadyna za scenariusz „Knebel”. Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS jury przyznało dwójce autorów ex aequo – Natalii Ossowskiej za „Szmery” i Michałowi A. Zielińskiemu za „Kos – western kościuszkowski”. Każde z nich otrzyma po 5 000 zł. Nagrodę Główną Storytel w nowej kategorii „Oryginalny scenariusz audio” jury postanowiło przyznać dwójce autorów ex aequo Gabrieli Łazarkiewicz-Sieczko za scenariusz „Gram o wszystko” i Arkadiuszowi Pilchowi za scenariusz „Za wolność Waszą i Naszą”. Oboje otrzymają po 10 000 zł, a ich słuchowiska zostaną zrealizowane przez Storytel.
 
Połączenie nowych technologii z klasyczną, kinową formułą festiwalu okazało się strzałem w 10! Mastercard OFF CAMERA  był najchętniej oglądanym eventem w bibliotece Player.
 
Festiwal cieszył się także niezwykła popularnością w mediach społecznościowych. informacja o festiwalu przyciągnęła uwagę ponad 4 mln odbiorców. Festiwalowy program zgromadził ponad 100 tysięczną publiczność. udało nam się wypracować nowatorskie i angażujące doświadczenie dla wszystkich wielbicieli odważnego, niezależnego kina.
 
---
 
źródło: Krakow.pl
 
 
« powrót
 


 Facebook    Instagram      Poliechnika Krakowska    GALERIA  RADIOWA    Nasza Politechnika    Klub Kwadrat                                                                       © Copyright 2011 

Powered by OpenPartners